organizacja-kursu
Organizacja kursu
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 1 grudnia 2006 roku w sprawie nadawania uprawnień inspektora ochrony radiologicznej w pracowniach rentgenowskich stosujących aparaty rentgenowskie w celach medycznych ( Dz. U. Nr 239 , poz. 1737).
Organizujemy szkolenia dla Inspektorów Ochrony Radiologicznej typu R i typu S
Szkolenie typu R ( radiologia ) następny planowany termin rozpoczęcia :
termin : na stronie głównej
Szkolenie typu S ( stomatologia ) następny planowany termin rozpoczęcia
termin : termin na stronie głównej
pobierz druk zgłoszenia PDF
Informacje dotyczące wymaganych dokumentów oraz proponowane wzory oświadczeń
Główny Inspektorat Sanitarny informuje, iż zgodnie z 10 ust 2 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 1 grudnia 2006r. (Dz.U. z 2006 r. Nr 239, poz. 1737) w sprawie nadawania uprawnień
inspektora ochrony radiologicznej w pracowniach stosujących aparaty rentgenowskie w celach medycznych,wniosek o nadanie uprawnień inspektora ochrony radiologicznej powinien zawierać:
1) imię i nazwisko
2) datę i miejsce urodzenia
3) numer PESEL
4) adres do korespondencji
5) numer telefonu kontaktowego
Do wniosku należy dołączyć:
1) zaświadczenie potwierdzające zdanie egzaminu
2) odpisy (kopie) dyplomów lub świadectw potwierdzających posiadane wykształcenie
3) dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganego stażu pracy (staż pracy nie jest wymagany w przypadku osób, które przedłożą dokument potwierdzający, że program studiów wyższych obejmiował zagadnienia a zakresu dozymetrii i ochrony radiologicznej wraz z zajęciami praktycznymi w warunkach narażenia w minimalnym wymiarze 30 godzin wykładów i 30 godzin ćwiczeń)
4) orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące
5) oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych
6) kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość
Powyższe dokumenty są akceptowane wyłącznie w postaci oryginalnej lub w kopiach potwierdzonych notarialnie (art. 79 pkt 2 i 96 pkt 2 ustawy Prawo o notariacie; Dz. U. z 2002r. Nr 42, poz. 369, z poźń. zm.). Dopuszcza się również poświadczenie przez adwokata lub radcę prawnego (art. 46 ust. 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów; Dz. U. z 2003r. Nr 86, poz. 804), pracownika organu administracji publicznej najlepiej pracownika powiatowej lub wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej a także podmiot, który wydał dany dokument, jak również poświadczenie przez członka Komisji Egzaminacyjnej, której kandydat przedkłada wniosek o dopuszczenie do egzaminu wraz z ww. dokumentami.
W przypadku konieczności udokumentowania zakresu programu studiów wyższych ( 2 ust. 5 rozporządzenia), zwalniającego z posiadania wymaganego stażu pracy przy źródłach promieniowania ( 2 ust. 4 rozporządzenia), dokumentem potwierdzającym jest poświadczona kopia odpowiednich stron indeksu.